Strażacy z OSP Śniadowo mają nowy wóz strażacki.

Strażacy z OSP Śniadowo mają nowy wóz strażacki

2017-09-12 13:13
Ochotnicza Straż Pożarna w Śniadowie otrzymała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu IVECO zabudowany przez firmę MOTO-TRUCK Leszek Chmiel z Kielc.
Strażacy z OSP Śniadowo mają nowy wóz strażacki

      Dzięki staraniom samorządu gminnego na czele z Panem Wójtem Rafałem Pstragowskim,   kierownikiem Referatu Rozwoju Gospodarczego Panem Janem Jerzym Kurpiewskim,   Przewodniczącym Rady Gminy Śniadowo Panem Waldemarem Malinowskim oraz strażaków jednostki w tym Prezesa  OSP Śniadowo dh Grzegorza Zaorskiego udało się zakupić nowy wóz strażacki.

     Jest to średni samochód ratowniczo – gaśniczy z napędem 4x4, zabudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej. Posiada zbiornik wody o pojemności 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego oraz dwuzakresową autopompę. Na wyposażeniu samochodu znajduje się między innymi podstawowy sprzęt gaśniczy, zestaw narzędzi hydraulicznych firmy Holmatro, 4 aparaty ODO, linia szybkiego natarcia , działko wodno-pianowe, wyciągarka linowa oraz maszt oświetleniowy.

      Nowy nabytek zastąpi blisko czterdziestoletni wysłużony już samochód marki MAGIRUS.

      Zakup auta pozwoli strażakom z OSP Śniadowo szybko dotrzeć do zdarzenia oraz dzięki wyposażeniu profesjonalnie udzielić pomocy w każdej sytuacji, tj. pożar, wypadek drogowy czy zagrożenie zdrowia lub życia.

   Dzięki temu, że nowy samochód trafił do jednostki do Śniadowa sprawi, że skorzystają  wszyscy mieszkańcy gminy Śniadowo. Jako największa jednostka w gminie jesteśmy gotowi nieść pomoc każdemu kto będzie jej potrzebował.  Nie tylko sprzęt ale wyszkoleni i wykwalifikowani ratownicy ratują dobytek a często też zdrowie a nawet i życie ludzkie narażając swoje. To strażacy ochotnicy zostawiają pracę, rodzinę, obowiązki domowe, a na dźwięk syreny udają się aby służyć ludziom.  Strażacy ochotnicy są na służbie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Zawsze gotowi do działań,  zawsze tam gdzie potrzebna jest pomoc. Oprócz udziału w akcjach ratunkowych strażacy często biorą udział w zajęciach z dziećmi i dorosłymi mającymi na celu przybliżenie im pracy w Straży Pożarnej, ale przede wszystkim wpojenie zasad, którymi należy się kierować w różnych trudnych sytuacjach, zasad zapobiegania pożarom itp.

               Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt za docenienie naszej pracy, starań oraz poświecenia dla innych. Dzięki temu mamy jeszcze większą motywacje w niesieniu pomocy, bo do niej  zostaliśmy powołani i dlatego jako ochotnicy tę pomoc niesiemy.

                                      "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

   Samochód został zarejestrowany w Starostwie Powiatowym w Łomży w Wydziale Komunikacji pod wyjątkowym numerem rejestracyjnym  BLM 30998.

 

                                          

                                                                                                                 OSP Śniadowo: Krajewski Tomasz

  • Strażacy z OSP Śniadowo mają nowy wóz strażacki Strażacy z OSP Śniadowo mają nowy wóz strażacki Strażacy z OSP Śniadowo mają nowy wóz strażacki Strażacy z OSP Śniadowo mają nowy wóz strażacki Strażacy z OSP Śniadowo mają nowy wóz strażacki Strażacy z OSP Śniadowo mają nowy wóz strażacki Strażacy z OSP Śniadowo mają nowy wóz strażacki Strażacy z OSP Śniadowo mają nowy wóz strażacki Strażacy z OSP Śniadowo mają nowy wóz strażacki Strażacy z OSP Śniadowo mają nowy wóz strażacki Strażacy z OSP Śniadowo mają nowy wóz strażacki Strażacy z OSP Śniadowo mają nowy wóz strażacki Strażacy z OSP Śniadowo mają nowy wóz strażacki Strażacy z OSP Śniadowo mają nowy wóz strażacki Strażacy z OSP Śniadowo mają nowy wóz strażacki Strażacy z OSP Śniadowo mają nowy wóz strażacki Strażacy z OSP Śniadowo mają nowy wóz strażacki Strażacy z OSP Śniadowo mają nowy wóz strażacki Strażacy z OSP Śniadowo mają nowy wóz strażacki Strażacy z OSP Śniadowo mają nowy wóz strażacki Strażacy z OSP Śniadowo mają nowy wóz strażacki