"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

2017-05-04 08:25
"Gdy obowiązek wezwie mnie Tam wszędzie, gdzie się pali, Ty mi, o Panie siłę daj, Bym życie ludzkie ocalił...”

      Dzielni, gotowi do poświęceń, opanowani i zdecydowani. Każdego dnia odważnie i z oddaniem bronią ludzkiego życia oraz mienia. Niejednokrotnie na dźwięk syreny alarmowej niezależnie od pory dnia i nocy, święta czy sytuacji, pozostawiają swoje domowe obowiązki, a czasem pracę i ruszają z pomocą innym. Strażacy, bo o nich mowa, dziś mają swoje święto!

     4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Przypada na dzień wspomnienia w Kościele katolickim św. Floriana, patrona wszystkich strażaków. Święty stał się ich orędownikiem po pożarze na krakowskim Kleparzu w 1528 roku, gdzie znajdowały się jego relikwie. Ogień zajął wtedy okoliczne budynki, ocalając w znacznej mierze kościół św. Floriana. Od tego czasu męczennik jest patronem walki z pożarami.

 

Z okazji „Dnia Strażaka” składamy wszystkim funkcjonariuszom, druhom, pracownikom cywilnym oraz weteranom pożarnictwa podziękowania za trudną  i odpowiedzialną służbę.

Ten uroczysty dzień niech będzie powodem do Waszej dumy i satysfakcji z dobrze wypełnionych obowiązków służbowych. Strażacy nie pytają o zaszczyty i nagrody. Być strażakiem to bezinteresowna służba innym, ciągła praca nad sobą i doskonalenie własnych umiejętności. To odpowiedzialność, męstwo i bohaterstwo na co dzień.

Ratowanie życia i mienia ludzkiego, niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują to najwyższa powinność strażackiej służby. Dzięki Waszemu ogromnemu zaangażowaniu i poświęceniu w służbie, jesteśmy obdarzeni najwyższym uznaniem i zaufaniem społecznym spośród wszystkich służb w Kraju.  Niech ta w pełni zasłużona opinia napawa Was dumą i będzie zachętą do dalszej, ofiarnej służby.

Życzymy Wam, rycerzom Świętego Floriana samych dobrych i spokojnych dni, spełnienia planów i zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności osobistej. Niech podejmowanym działaniom zawsze towarzyszy strażacka dewiza
„Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

Życzą: Zarząd, Druhny oraz Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Śniadowie