Szkolenie strażaków z OSP Śniadowo z zakresu ratownictwa wodnego

Gotowi nieść pomoc także na wodzie

2017-06-11 14:04
Straż Pożarna kojarzona jest zazwyczaj z gaszeniem pożarów, jednakże jednostki należące do KSRG biorą udział także w akcjach ratowniczych podczas wypadków drogowych. Szkolenie z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy pozwala w sposób profesjonalny udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej co często skutkuje uratowaniem zdrowia, a nawet życia.
Gotowi nieść pomoc także na wodzie

      Na terenie gminy Śniadowo znajduje się kilka akwenów wodnych. Są to niestrzeżone zbiorniki w których obowiązuje zakaz kąpieli. Ze względu na niebezpieczeństwo np. utonięć lub pomocy na takim akwenie Ochotnicza Straż Pożarna w Śniadowie została wyposażona w łódkę oraz sprzęt niezbędny do ratownictwa wodnego. Usytuowanie jednostki pozwala na szybkie dotarcie do każdej miejscowości na terenie  gminy. Często OSP przybywa przed Państwową Strażą Pożarną i dzięki ciągle nowym sprzętom i przede wszystkim profesjonalnym szkoleniom jest w stanie udzielić pomocy.    

    W piątek 09.06.2017r Strażacy z OSP Śniadowo brali udział w  szkoleniu z zakresu ratownictwa wodnego. Dzięki kolegom z KM PSP w Łomży mogliśmy zapoznać się ze sprzętem, sposobami pomocy oraz dowiedzieć się o zagrożeniach w wodzie. Szkolenie miało miejsce w Łomży na rzece Narew w pobliżu mostu Hubala. Była to dobra okazja, aby spróbować swoich sił i umiejętności na niebezpiecznej rzece jaką jest Narew. Pływanie łódką wcale nie jest taką prostą sprawą, a gdy istnieje niebezpieczeństwo to wkrada się stres i nerwy które dodatkową utrudniają działania.

    Mogliśmy zapoznać się z podstawowym sprzętem (koło ratunkowe, rzutka ratunkowa) oraz  każdy z nas miał okazje użyć go w praktyce. Największą atrakcją była łódka z JRG Łomża. Duża łódź z napędem silnika o dużej mocy robi wrażenie.

     Celem tego szkolenia było zapoznanie się z zasadami pomocy na wodzie i udoskonalenie wiedzy aby nieść pomoc mieszkańcom naszej gminy. Nie tylko podczas pożaru czy wypadku, ale także na akwenach wodnych. Po to, żeby w każdej chwili każdy mógł liczyć na pomoc Ochotniczej Straży Pożarnej bo do niesienia pomocy zostaliśmy powołani, i dlatego jako ochotnicy tę pomoc niesiemy.

             

                                                                                                               OSP Śniadowo: Krajewski Tomasz

  • Gotowi nieść pomoc także na wodzie Gotowi nieść pomoc także na wodzie Gotowi nieść pomoc także na wodzie Gotowi nieść pomoc także na wodzie Gotowi nieść pomoc także na wodzie Gotowi nieść pomoc także na wodzie Gotowi nieść pomoc także na wodzie Gotowi nieść pomoc także na wodzie Gotowi nieść pomoc także na wodzie Gotowi nieść pomoc także na wodzie Gotowi nieść pomoc także na wodzie Gotowi nieść pomoc także na wodzie Gotowi nieść pomoc także na wodzie Gotowi nieść pomoc także na wodzie Gotowi nieść pomoc także na wodzie Gotowi nieść pomoc także na wodzie Gotowi nieść pomoc także na wodzie Gotowi nieść pomoc także na wodzie Gotowi nieść pomoc także na wodzie Gotowi nieść pomoc także na wodzie Gotowi nieść pomoc także na wodzie Gotowi nieść pomoc także na wodzie