Pożar domu w Śniadowie

Pożar domu w Śniadowie

2017-04-09 17:32
W sobotę 7 kwietnia 2017r. o godz. 15:22 Ochotnicza Straż Pożarna w Śniadowie została zadysponowana do pożaru w domu jednorodzinnym w Śniadowie na ul. Łomżyńskiej.
Pożar domu w Śniadowie

     Na miejscu okazało się, że płonie część poddasza oraz  z dachu wydobywają się płomienie. Spaleniu uległa część więźby dachowej oraz elementy docieplenia poddasza. Straty mogły być większe gdyby nie sąsiedzi, którzy zaalarmowali Straż Pożarną i tylko dzięki szybkiej interwencji nie doszło do większego pożaru.  

    Strażacy ewakuowali mieszkańców i w aparatach ochrony dróg oddechowych dostali się do źródła ognia. Po kilkunastu minutach pożar został opanowany. Niezbędny okazał się podnośnik z JRG Łomża z którego można było prowadzić akcję gaśniczą z góry oraz rozebrać poszycie dachowe w celu dokładnego ugaszenia pożaru. Ze względu na lokalizacje ognia istniało zagrożenie że płomienie mogą pojawiać się w innych miejscach. W tym celu użyto kamery termowizyjnej w celu wyeliminowania zagrożenia bez konieczności rozbiórki kolejnych elementów poddasza.

    Po przewietrzeniu domu i sprawdzeniu czujnikiem zawartości tlenku węgla (czadu) mieszkańcy mogli wrócić do budynku.

    W akcji udział brali: zastęp OSP Śniadowo, zastęp OSP Konarzyce, zastęp JRG Łomża oraz podnośnik z JRG Łomża.

           

 

                                                                                                                    OSP Śniadowo: Krajewski Tomasz

  • Pożar domu w Śniadowie Pożar domu w Śniadowie Pożar domu w Śniadowie Pożar domu w Śniadowie Pożar domu w Śniadowie