Strażacy ochotnicy zawsze gotowi nieść pomoc.

Strażacy ochotnicy zawsze gotowi nieść pomoc

2017-01-06 16:53
Zawsze w gotowości do gaszenia pożarów oraz do niesienia pomocy ofiarom wypadków – tacy są strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Śniadowo. Oprócz działalności ściśle strażackiej druhowie prężnie włączają się w prace na rzecz społeczności lokalnej, między innymi w odśnieżanie lokalnych dróg.
Strażacy ochotnicy zawsze gotowi nieść pomoc

      Gmina Śniadowo jak co roku wysyła do odśnieżania cały sprzęt którym dysponuje. Pomagają  także wozy strażackie z OSP Śniadowo oraz OSP Jastrząbka Młoda. W pierwszej kolejności śnieg usuwany jest z dróg gminnych. Priorytetem w odśnieżaniu dróg są te, którymi dzieci dowożone są do szkół. Informacje o zasypanych wioskach przyjmują pracownicy Urzędu Gminy, choć zdarza się że mieszkańcy informują również strażaków.

      Zdarzyło się, że na lokalnej drodze w zaspie utknęła karetka i trzeba było natychmiast odśnieżyć i pomóc w dotarciu do osoby wzywającej pomocy.

Kiedy mocniej sypnie śniegiem, strażacy zaczynają odśnieżanie nawet o 4.00.

  • Strażacy ochotnicy zawsze gotowi nieść pomoc Strażacy ochotnicy zawsze gotowi nieść pomoc Strażacy ochotnicy zawsze gotowi nieść pomoc Strażacy ochotnicy zawsze gotowi nieść pomoc Strażacy ochotnicy zawsze gotowi nieść pomoc Strażacy ochotnicy zawsze gotowi nieść pomoc Strażacy ochotnicy zawsze gotowi nieść pomoc