Konkurs - Wakacje na wsi #odkrywam

2024-07-01 15:10
Doskonałą okazją do zaprezentowania swoich wakacyjnych odkryć jest 2 edycja Konkursu "Wakacje na wsi #odkrywam" zorganizowanego przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.
Konkurs - Wakacje na wsi #odkrywam

Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Za jego pośrednictwem chcemy zachęcić dzieci i młodzież do poznawania kultury ludowej oraz wzmocnić ich relacje z lokalnym dziedzictwem. Zależy nam również na przełamaniu stereotypów związanych z obszarami wiejskimi oraz promocji turystyki wiejskiej.

Przedmiotem Konkursu „Wakacje na wsi #odkrywam" jest wykonanie zdjęć ilustrujących piękno polskiej wsi, jej kultury, tradycji, obrzędów, zwyczajów. 

Do każdej fotografii powinien być dołączony opis prezentowanego miejsca, obiektu, zwyczaju oraz krótkie uzasadnienie dokonanego wyboru.

Konkurs jest organizowany w trzech kategoriach wiekowych:
uczniowie szkół podstawowych z klas 1-3;
uczniowie szkół podstawowych z klas 4-8;
uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Warunkiem udziału w Konkursie jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z fotografią w terminie do dnia 31 sierpnia 2024 roku, na adresmailowy: konkursy.promocja@nikidw.edu.pl.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Zapraszamy do udziału. 

Więcej inormacji