XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

2024-06-01 12:02
XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom  to czytelnicze święto, które od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom oraz czytelnictwa i jest obchodzone w setkach placówek bibliotecznych oraz oświatowych w całym kraju.  Odbędzie się w dniach 1-7 czerwca pod hasłem: „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!” nawiązującym do tytułu Grand Prix VI Konkursu im. Astrid Lindgren  „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie”.

,,… - Tegoroczną edycję Fundacja przeprowadzi online. Dzięki temu każda osoba, posiadająca dostęp do internetu, będzie mieć możliwość włączenia się do naszych spotkań. Zapraszamy młodszych i starszych czytelników do posłuchania i obejrzenia trailerów książek nagrodzonych w VI Konkursie im. Astrid Lindgren oraz rozmów z Autorkami-Laureatkami. 


Jak co roku, sygnałem do rozpoczęcia Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom będzie wspólne czytanie Lokomotywy Juliana Tuwima. Tym razem wiersz recytować będą z nami Laureatki ostatniego Konkursu Astrid Lindgren, Jurorki Konkursu i wydawczynie
Serdecznie zapraszamy do włączenia się w zabawę i wspólne czytanie razem z nami tego popularnego wiersza. Zachęcamy również do nagrania rodzinnych wykonań i udostępnienia ich w formie relacji na Instagramie z oznaczeniem Fundacji @całapolskaczytadzieciom –...”                  

Zachęcamy do codziennego, głośnego czytania dzieciom

Źródło: mat.pras. OTCD