Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

2024-04-23 15:21
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to święto wszystkich czytających. Zatem wszystkim czytającym, życzymy wielu czytelniczych inspiracji i przyjemnych chwil  z dobrą lekturą w ręku! Pamiętajcie, że książki dodają nam skrzydeł - bo zabierają nas do świata wyobraźni i w najbardziej odległe zakątki świata, a też dlatego, że pomagają nam przezwyciężać życiowe trudności.

Święto zostało ustanowione  w 1995 r. przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, ochrony praw autorskich oraz zachęcania do szacunku dla twórców i ich dzieł.       

Zgodnie z długą tradycją w Katalonii, kobiety obdarowywano w ten dzień czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew pokonanego przez św. Jerzego smoka. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek.

Najlepszym sposobem na uczczenie tego dnia może być odwiedzenie biblioteki i sięgnięcie po interesującą książkę.   

Z okazji tego święta odwiedziły nas dzieci z klas III.                                                                              

Na zajęciach warsztatowych wykonały piękne róże z origami.

  • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich