Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa

2024-03-15 14:00
Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa

Punktualnie o godz. 10.37 na dworzec kolejowy w Śniadowie wjechał pociąg pasażerski zorganizowany przez Marszałka Województwa Podlaskiego w ramach promocji osobowych przewozów kolejowych na linii Białystok-Ostrołęka.

Podróżujących pociągiem samorządowców z ościennych gmin znajdujących się na trasie przejazdu na czele z Wicemarszałkiem – Markiem Olbrysiem przywitał w Śniadowie Wójt – Rafał Pstrągowski oraz Przewodniczący Rady Gminy – Grzegorz Podgórski. Podczas 10-minutowego postoju goście podziwiali brawurowy występ Zespołu Chorągwiarskiego Gminnego Ośrodka Kultury pod przewodnictwem Pani Gabrieli Piszczatowskiej. Po krótkim posiłku pociąg wyruszył do Ostrołęki.

Na dworcu kolejowym w Ostrołęce wszystkich uczestników tego promocyjnego przejazdu przywitał Prezydent Ostrołęki – Łukasz Kulik oraz Starosta Ostrołęcki – Stanisław Kubeł.

W krótkim wystąpieniu Wicemarszałek – Marek Olbryś wyraził satysfakcję z uruchomienia regularnych przewozów pasażerskich na linii Białystok – Ostrołęka w 2024 roku, które będą możliwe dzięki sfinansowaniu tego przedsięwzięcia przez Sejmik Województwa Podlaskiego.

To jest historyczny moment, że zmodernizowano ten odcinek - Myślę, że za cztery lata będzie połączenie z Łomży do Śniadowa. Ten odcinek jest właśnie rewitalizowany.  I to nie koniec zmian. - Jesteśmy po rozmowach z województwem mazowieckim, aby uruchomić połączenie z Łomży do Warszawy podkreślił Marek Olbyś.

 „Jestem szczęśliwym człowiekiem…” – tymi słowami rozpoczął swoją wypowiedź Wójt Gminy Sokoły – Józef Zajkowski. Wójt Zajkowski – przypomniał walkę jaką rozpoczął w 2020 roku o utrzymanie przewozów kolejowych na trasie Białystok-Łapy-Sokoły-Ostrołęka, kiedy to podjęto decyzję o likwidacji linii kolejowej na tej trasie. Wzruszony, pełen emocji Wójt Sokół stwierdził z satysfakcją, że te wieloletnie działania przyniosły konkretny efekt w postaci utrzymania przewozów towarowych i uruchomienia przewozów pasażerskich.

Władze gmin znajdujących się na trasie uruchomionej linii kolejowej, w tym Gmina Śniadowo, na czele z Wójtem – Rafałem Pstrągowskim wyraziły zadowolenie z uruchomienia osobowych przewozów pasażerskich jako alternatywnego źródła komunikacji dla mieszkańców gmin.

Regularne kursy z Białegostoku do Ostrołęki i z powrotem ruszą od najbliższego poniedziałku, 18 marca. Każdego dnia na tej 111-kilometrowej trasie przewidziano po dwa kursy w każdą stronę, realizowane za pomocą nowoczesnych, spalinowych pojazdów kolejowych, dostosowanych również do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Rozkład jazdy został zaplanowany w taki sposób, aby umożliwić pasażerom łatwe przesiadki na stacjach w celu kontynuacji podróży w kierunku Chorzel i dalej do Olsztyna, jak również w kierunku Białegostoku z Ostrołęki. To krok naprzód w rozwoju regionalnej komunikacji kolejowej, zwiększający dostępność i komfort podróżowania mieszkańców i odwiedzających region.

  • Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa Promocyjny przyjazd pociągu pasażerskiego do Śniadowa