Igrzyska powiatowe w szachach w Szczepankowie

2023-10-10 07:54
Igrzyska powiatowe w szachach w Szczepankowie

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Konarzycach – kat. dzieci oraz Szkoły Podstawowej w Drozdowie – kat. młodzież wygrali powiatowe igrzyska dzieci i młodzieży w szachach.

40 zawodników przy 16 stołach przez ponad trzy godziny rozgrywało, w niedzielę 8 października 2023 roku, finały igrzysk powiatowych dzieci i młodzieży w szachach. W sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szczepankowie im. Polskich Dzieci Sybiru o miano najlepszej rywalizowało 10 drużyn.

Zawody rozgrywano systemem kołowym, tj. każdy uczestnik gra kolejno ze wszystkimi przeciwnikami. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali sędzia zawodów Zbigniew Żebrowski - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Konarzycach oraz sędzia rundowy Andrzej Rogiński - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Jarnutach.

Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Paweł Wójcik, uczeń klasy drugiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szczepankowie im. Polskich Dzieci Sybiru.

Po ponad trzech godzinach rywalizacji wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Igrzyska powiatowe dzieci:

Szkoła Podstawowa w Konarzycach – I miejsce

Szkoła Podstawowa w Szczepankowie – II miejsce

Szkoła Podstawowa w Olszynach – III miejsce

Szkoła Podstawowa w Drozdowie – IV miejsce

Szkoła Podstawowa w Śniadowie –V miejsce

Igrzyska powiatowe młodzieży szkolnej:

Szkoła Podstawowa w Drozdowie – I miejsce

Szkoła Podstawowa w Olszynach – II miejsce

Szkoła Podstawowa w Jarnutach – III miejsce

Szkoła Podstawowa w Szczepankowie – IV miejsce

Szkoła Podstawowa w Rakowie Boginie –V miejsce

Wojciech Klimaszewski, współorganizator turnieju i nauczyciel wychowania fizycznego w Szczepankowie zachwala, że królewska gra w szachy usprawnia logiczne myślenie, podejmowanie decyzji czy planowanie czasu. Wpływa też korzystnie na rozwijanie wyobraźni przestrzennej.

  • Igrzyska powiatowe w szachach w Szczepankowie Igrzyska powiatowe w szachach w Szczepankowie Igrzyska powiatowe w szachach w Szczepankowie Igrzyska powiatowe w szachach w Szczepankowie Igrzyska powiatowe w szachach w Szczepankowie Igrzyska powiatowe w szachach w Szczepankowie Igrzyska powiatowe w szachach w Szczepankowie Igrzyska powiatowe w szachach w Szczepankowie Igrzyska powiatowe w szachach w Szczepankowie Igrzyska powiatowe w szachach w Szczepankowie