Zakończono prace saperskie przy budowie gazociągu dla elektrowni w Ostrołęce

2023-04-19 10:57
Zakończono prace saperskie przy budowie gazociągu dla elektrowni w Ostrołęce

W związku z realizacją budowy gazociągu, który połączy elektrownię w Ostrołęce z interkonektorem Polska-Litwa, na całej trasie przebiegu przyłącza przeprowadzone zostały prace saperskie. Wszystko po to, aby budowa gazociągu oraz jego eksploatacja były bardziej bezpieczne.

Tzw. rozpoznanie saperskie odbyło się w dwóch etapach. W pierwszym wykrywaczami o zasięgu do 1,5 m w głąb poszukiwano w ziemi przedmiotów wykonanych z materiałów ferromagnetycznych (posiadających własne namagnesowanie – np. żelazo, kobalt, nikiel). W drugim etapie ten sam obszar przeskanowano do 5 m w głąb wysoce wyspecjalizowanymi, certyfikowanymi urządzeniami, aby wykryć obiekty inne, niż ferromagnetyki.

W trakcie rozpoznania na badanym obszarze nie wykryto żadnych niebezpiecznych obiektów np. niewybuchów lub niewypałów.

Inwestor zachęca do kontaktu

Informacje o postępach prac związanych z budową gazociągu będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej: https://energiadlaostroleki.pl. Znajdują się tam wszelkie niezbędne dane o projekcie oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zachęcamy także do skorzystania z mapy online dostępnej pod adresem https://energiadlaostroleki.pl/mapa-gazociagu na której można sprawdzić dokładny przebieg gazociągu z uwzględnieniem granic działek oraz granic administracyjnych gmin.