Wojskowa gra terenowa

2022-11-04 10:22
Wojskowa gra terenowa

W Narodowe Święto Niepodległości, w 16 miejscowościach w całej Polsce żołnierze pokażą jak posługiwać się mapą i kompasem, zbudować schronienie, rozpalić ognisko, maskować się w terenie. Będzie można poćwiczyć ze znanym żołnierzem sportowcem, wygrać nagrody w quizie, a na zakończenie zjeść grochówkę. Wojskowa Gra Terenowa dla młodszych i starszych odbędzie się m.in. w Kolnie.

Wśród konkurencji zaplanowano m.in. naukę maskowania, składania i rozkładania broni, rzutu granatem czy budowy schronienia. Niemniej żadna z gier nie będzie taka sama - będą różnić się między sobą w zależności od miejsca ich przeprowadzenia.

Konkurencje w ramach wojskowych gier terenowych będą miały charakter zespołowy. Zgłoszone drużyny to maksymalnie 5-osobowe grupy.  Mogą to być grupy przyjaciół, reprezentacje klas mundurowych, organizacje proobronne, rodziny. Udział drużyn jest całkowicie bezpłatny. Jedyne co trzeba zrobić przed startem, to zarejestrować się. 

Rejestracja zespołów odbywa się telefonicznie lub mailowo.  Rozpoczęła się 27 października i potrwa do 11 listopada br. W Kolnie osobą wyznaczoną do kontaktu jest: kpt. Łukasz Rozmysłowski  (tel. 662 295 157, email: p.nosko@ron.mil.pl).

- Startujemy o godzinie 10.00, bez względu na warunki atmosferyczne. Z uwagi na temperaturę, ale i uwzględniając charakter zawodów, warto zadbać o odpowiedni ubiór (sportowe buty, długie spodnie, kurtka/bluza, czapka, rękawiczki). Koniec zawodów jest planowany o godz. 16:00 - czytamy w komunikacie Ministerstwa Obrony Narodowej.

Każdy zespół na zakończenie otrzyma pamiątkowy dyplom. Wojskowym grom terenowym towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, w tym poczęstunek w formie wojskowej grochówki.  Za organizację gier odpowiada Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji we współpracy z lokalnymi jednostkami wojskowymi jak również z Centralnym Wojskowym Klubem Sportowym i Radą ds. Kobiet RON.

Wojskowe gry terenowe to zawody społeczno-obronne, które będą zlokalizowane wokół jednostek wojskowych, miejsc pamięci oraz skwerów i placów miast. Zawody odbędą się w każdym województwie - po jednej grze na województwo.

Szczegółowe informacje, materiały graficzne są dostępne pod linkiem: https://www.wojsko-polskie.pl/zostanzolnierzem/articles/aktualnosci/wojskowe-gry-terenowe-na-urodziny-niepodleglosci/

  • Wojskowa gra terenowa