Powiatowe igrzyska dzieci i młodzieży w szachach

2022-10-24 08:23
Powiatowe igrzyska dzieci i młodzieży w szachach

23 października 2022 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Szczepankowie im. Polskich Dzieci Sybiru, 32 zawodników przy 16 stołach, przez ponad trzy godziny rozgrywało finały igrzysk powiatowych dzieci i młodzieży w szachach.

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. W zawodach uczestniczyło 8 drużyn. Zawody rozgrywano systemem kołowym.

"Szachy, które nie bez powodu nazywane są „królewską grą”, to sport dla ludzi w każdym wieku. Gra w szachy usprawnia logiczne myślenie, podejmowanie decyzji czy planowanie czasu. Wpływa korzystnie na rozwijanie wyobraźni przestrzennej" - mówi Wojciech Klimaszewski, współorganizator turnieju i nauczyciel wychowania fizycznego w Szczepankowie. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Szczepankowie zarówno w kategorii dzieci jak i młodzieży szkolnej zajęła wysokie 3 miejsce.

Po ponad trzech godzinach rywalizacji wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Igrzyska powiatowe dzieci:

Szkoła Podstawowa w Drozdowie – I miejsce

Szkoła Podstawowa w Rakowie Boginie – II miejsce

Szkoła Podstawowa w Szczepankowie – III miejsce

Szkoła Podstawowa w Olszynach – IV miejsce

Igrzyska powiatowe młodzieży szkolnej:

Szkoła Podstawowa w Drozdowie – I miejsce

Szkoła Podstawowa w Olszynach – II miejsce

Szkoła Podstawowa w Szczepankowie – III miejsce

Szkoła Podstawowa w Jarnutach – IV miejsce

Turniej przebiegał w miłej, sportowej atmosferze, stworzonej przez dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Szczepankowie – Arkadiusza Twardowskiego, który ufundował medale dla trzech najlepszych drużyn w każdej kategorii wiekowej.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali sędzia główny zawodów Zbigniew Żebrowski - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Konarzycach oraz sędzia rundowy Andrzej Rogiński - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Jarnutach.

  • Powiatowe igrzyska dzieci i młodzieży w szachach Powiatowe igrzyska dzieci i młodzieży w szachach Powiatowe igrzyska dzieci i młodzieży w szachach Powiatowe igrzyska dzieci i młodzieży w szachach Powiatowe igrzyska dzieci i młodzieży w szachach Powiatowe igrzyska dzieci i młodzieży w szachach