Zwyciężyliśmy w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”

2021-12-13 22:40
Tegoroczna, szósta już edycja „Lekcji o Funduszach Europejskich” dla szkół podstawowych, cieszyła się ogromną popularnością. Chęć udziału zgłosiło ponad 450 szkół z Polski Wschodniej, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, do akcji ostatecznie zostało zakwalifikowanych 261 szkół.
Zwyciężyliśmy w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej opublikowało listę zwycięzców w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!” organizowanym w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VI”.

Wśród 24 nagrodzonych nauczycieli i szkół z pięciu województw Polski Wschodniej znalazła się też nasza placówka! Jako jedna z czterech w województwie podlaskim.

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VI”, w ramach którego zorganizowaliśmy na bazie przekazanych przez organizatorów materiałów – zajęcia dla uczniów. Tematyka lekcji dotyczyła rozwoju lokalnego, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju polskich miejscowości. W ramach kolejnego etapu akcji mogliśmy wziąć udział w konkursie, dotyczącym opracowania pomysłu na lokalną inwestycję - w szkole lub najbliższym otoczeniu. Zadaniem nauczycieli było sprawdzenie, jakie zmiany byłyby korzystne zarówno dla uczniów, kadry dydaktycznej jak i lokalnej społeczności.

Jak informują organizatorzy wpłynęło 58 bardzo dobrze opracowanych projektów, a wybór zwycięzców nie był łatwy! Tym bardziej cieszymy się, że znaleźliśmy się w gronie laureatów.

Zwycięstwo nie byłoby możliwe dzięki osobistemu zaangażowaniu pani Ireny Olszewskiej, która przeprowadziła lekcje z uczniami klas: 6b i 8c oraz opracowała projekt: ,,Miedzy nami narodami”

Nasza szkoła za udział w konkursie otrzymała monitor interaktywny o wartości 8500 zł, zaś nauczyciel, który zgłosił pomysł – czytnik ebook o wartości 700 zł i dyplom.

Monitor interaktywny z pewnością uatrakcyjni prowadzone lekcje, umożliwia korzystanie podczas lekcji z wielu ciekawych aplikacji oraz gier. Wykorzystanie ich podczas zajęć pozytywnie wpłynie na koncentrację uczniów, wzbudzi ich zainteresowanie lekcją oraz pomoże przyswoić omówiony materiał.

 

Pełna lista zwycięzców znajduje się na stronie: https://www.polskawschodnia.gov.pl/strony/o-programie/lekcja-o-funduszach-europejskich-vi/aktualnosci/konkurs-projektszkola-rozstrzygniety/

Publ. T.Sz.
  • Zwyciężyliśmy w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!” Zwyciężyliśmy w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!” Zwyciężyliśmy w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”